Jak řešit své dluhy v rámci oddlužení?

12.04.2016

Do dluhů se dnes může dostat skutečně každý. Je proto dobré vědět, jak se z nich zase dostat ven. V takovém případě je tady oddlužení. Zákonný proces, který nám s tím může snadno pomoci.

Jak řešit své dluhy v rámci oddlužení?

(Foto - zdroj: shutterstock.com)

Podívejme se společně nejprve na to, jak vše funguje. Prvním krokem je nutnost sepsání žádosti, která je následně podána na příslušný soud. Ten ji posoudí a poté schválí. Pokud se tak stane, získáváme ochranu jak před věřiteli, tak i před exekutory. Samotné závazky splácíme až po dobu pěti let, a to právě příslušnému soudu, který peníze následně rozděluje věřitelům.

Oddlužení nám umožní sestavit si splátkový kalendář

První a rozhodně také nejvyužívanější možností, jak můžeme své dluhy řešit, je zcela určitě splátkový kalendář. Ten je spojený s možností toho, že si rozložíme splátky na celých zmíněných pět let. Díky tomu nám oddlužení umožní platit měsíčně poměrně nízkou částku, která nijak výrazně nezatíží náš konkrétní rodinný rozpočet. Stejně tak bychom neměli zapomínat na další důležitý fakt, a to takový, že splácet nemusíme nutně jenom samostatně, jelikož oddlužit se dnes mohou i manželé, kterým dluhy vznikly také společnou cestou.

Máte majetek? V rámci insolvence ho můžete odprodat

Je zde ještě druhá cesta, která souvisí s možností, jak své dluhy řešit. Ta je spojena s naším vlastním majetkem a s tím, že ho lze v rámci insolvence prodat. Peníze, které díky tomu získáte, je správné použít právě na úhradu vašich dluhů. A to ve formě mimořádných splátek. Tato cesta je oproti exekuci výhodnější v tom, že si nejenom sami určíte, co nepotřebujete, ale že za daný produkt mnohdy získáte mnohem více peněz, než pokud by bylo zboží zabaveno a prodáno v dražbě. A co je dnes také samozřejmostí, to je možnost obě výše uvedené možnosti snadno kombinovat. Díky tomu se dluhů zbavíte rychleji a samozřejmě také pohodlněji, třeba i dříve.

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Chcete být informováni
o nových slevách?

odhlásit z odběru

Často hledáte