Při oddlužení nemusíte spoléhat jenom na splátky

07.03.2016

I když využijete zákonné oddlužení, máte samozřejmě povinnost toho, že své dluhy budete i nadále hradit. Důležité je však vědět, jakým to bude způsobem. Aktuálně se nabízejí hned dvě cesty.

Při oddlužení nemusíte spoléhat jenom na splátky

(Foto - zdroj: shutterstock.com)

Než se na ně podíváme, připomeňme, že dané cesty jsou stejné ve všech případech, kdy je žádost schválena. Je tedy jedno, zda je o jednotlivce, nebo je podána žádost o oddlužení manželů. Stejně tak roli nehraje třeba ani to, pokud si žádáme jako zaměstnanec, nebo se rozhodneme využít oddlužení OSVČ. A to v rámci soukromých, nebo také podnikatelských dluhů.

První cestou je v oddlužení splátkový kalendář

Jeho návrh už by měl být součástí žádosti, jelikož jedině tak si soud udělá lepší obrázek o vašich možnostech a o tom, kolik a jak dlouho budete splácet. Zároveň je tato forma oddlužení výhodná v tom, že celý kalendář může mít délku až pěti let. To pro vás znamená možnost výrazného rozložení splátek, díky čemuž budete hradit měsíčně jenom menší částky. Navíc se tato forma hodí hlavně v případě, kdy chcete ochránit svůj majetek. Třeba v rámci oddlužení nemovitosti se nemusíte obávat toho, že by vaše nemovitost byla zastavena, nebo by byla snad zabavena. Máte jistotu, že vám může po celou dobu zůstat.

Při oddlužení fyzické osoby lze prodávat také náš majetek

Nyní se podívejme na druhou cestu, která existuje. Ta je spojena s naším majetkem a možností ho prodat. Taková forma oddlužení fyzické osoby následně umožní prodávat třeba náš movitý, nebo nemovitý majetek. Výhodou je, že na prodej máme čas a tak ho prodáváme také sami. Díky tomu lze dosáhnout na mnohem vyšší sumy. Ty následně používáme na úhradu našich dluhů. Samozřejmě i soupis našeho majetku je dobré přiložit k žádosti. A jak budeme řešit naše závazky případně my sami? To nám může poodkrýt kalkulačka insolvence, která nám vše velmi jednoduše a přesně spočítá.

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Chcete být informováni
o nových slevách?

odhlásit z odběru

Často hledáte