Kde se odehraje Mistrovství světa v hokeji 2016?

06.05.2016

Očekávané Mistrovství světa v hokeji 2016 je konečně tady. I když nejste fanoušci ledního hokeje, jistě jste již zaregistrovali, že se bude konat v Rusku. A v jakých městech a jakých halách se zápasy hrají?

Kde se odehraje Mistrovství světa v hokeji 2016?

(Foto - zdroj: URALSKIY IVAN / Shutterstock.com)

Nejprve připomeňme, že tradicí bývá to, že se kvůli plynulosti základní část hraje hned ve dvou halách. Jinak tomu nebude ani letos. První je umístěna v Petrohradě a bude hostit skupinu s označením A. Druhou halu následně najdeme v hlavním městě Ruska, a to konkrétně v Moskvě. Sem se následně přesunou týmy v pozdější části turnaje, kdy už půjde o vyřazovací duely a boje o medaile.

Jak vypadá moskevská hala pro Mistrovství světa v hokeji 2016?

Nejprve se podívejme na moskevskou halu, která bude samozřejmě jasně dominovat. Ta nese název VTB Ice Palace a rozhodně o ní musíme říci, že požadavky Mistrovství světa v hokeji 2016 rozhodně splní. Jedná se totiž o moderní a víceúčelovou halu, která v sobě ukrývá hned tři rozměrné plochy, které slouží k různým sportovním událostem. Nezklame ani kapacita, a to konkrétně 12 100 diváků. Je tedy více než jasné, proč se finálové zápasy odehrají právě zde. Bude totiž plně vyhovovat jak hráčům, tak i fanouškům, kteří zcela jistě vytvoří dokonalou hokejovou atmosféru.

Co nabídne petrohradská hala určená pro MS v hokeji 2016?

Nyní se podívejme na druhou halu, která je umístěna v Petrohradě. Ta je svou kapacitou výrazně menší, jelikož pojme necelých 7 500 diváků. Jedná se také o halu starší, postavenou už v roce 1867, ale vzhledem k několika rekonstrukcím bude MS v hokeji 2016 také plnohodnotně vyhovovat. I tuto halu můžeme označit jako víceúčelovou. Kromě toho, že se v ní hrají třeba utkání basketbalu, slouží také jako významné tréninkové centrum ruskému krasobruslařskému týmu. Na následující dny se v ní budou odehrávat všechny souboje spojené se skupinou A.

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Chcete být informováni
o nových slevách?

odhlásit z odběru

Často hledáte