I vaše dluhy můžete řešit v rámci oddlužení

14.06.2016

Máte dluhy? Nejlepší cestou je ta, kdy využijete takzvané oddlužení. S čím je spojeno a jaké závazky vlastně dokáže dokonale vyřešit? Pokud to zajímá i vás, podívejme se společně na hlavní pozitiva.

I vaše dluhy můžete řešit v rámci oddlužení

(Foto - zdroj: shutterstock.com)

První, na co se zaměříme, je takzvané oddlužení manželů. V rámci něho totiž mluvíme o závazcích, které může mít každý partner, stejně jako o závazcích, které se mohou stát společným jměním manželů. Jedná se tedy o manželské dluhy, které lze řešit najednou. I když to v minulosti možné nebylo, dnes tato cesta existuje. A je jedno, zda jde třeba o oddlužení nemovitosti, nebo jiného majetku.

Při oddlužení řešíme primárně osobní dluhy

Dalším dluhem, který lze touto cestou řešit je ten, který je osobního charakteru. Musel tedy vzniknout ve chvíli, kdy jsme si třeba jako fyzická osoba požádali o půjčku. Zde však pozor na fakt, který je spojený s tím, že oddlužení řeší jenom dluhy, které nevznikly účelově. Pokud jste si brali úvěr s vědomím, že ho nebudete splácet, nemusí být vaše žádost schválena. V opačném případě však mnoho problémů není, což logicky znamená i několik pozitiv. Třeba to, že už oddlužení kalkulačka může hravě spočítat, jak velké procento dluhů vám bude definitivně odpuštěno. Může to být dokonce až celých sedmdesát procent.

Oddlužení fyzické osoby lze využít i na podnikatelské dluhy

Ačkoliv to není příliš časté a v minulosti to také nebylo příliš obvyklé, nyní tato možnost již existuje. A to je dobrá zpráva pro podnikatele, stejně jako živnostníky, kteří vyhledávají oddlužení OSVČ. Co je však s celým postupem spojeno, to je nutnost postupovat podle předem určených pravidel. Ty souvisí s tím, že nejprve řešíte dluhy v rámci firmy, a teprve po jejich převedení na nás jako na podnikatele může dojít k oddlužení fyzické osoby. To souvisí s nezbytnou podmínkou, která je spojen a právě se soukromými dluhy. Ideální je v tomto případě využít pomoci zkušeného profesionála.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Chcete být informováni
o nových slevách?

odhlásit z odběru

Často hledáte