O oddlužnění mohou žádat výhradně fyzické osoby

05.07.2016

Když se mluví o oddlužnění, mnoho lidí se ptá také na to, zda o něho mohou požádat také firmy. Odpovědí je, že nikoliv. Je určeno výhradně fyzickým osobám. A jaké jsou podmínky schválení?

O oddlužnění mohou žádat výhradně fyzické osoby

(Foto - zdroj: shutterstock.com)

Fyzickou osobou může být každý z nás, pokud vystupuje sám za sebe. Je navíc jedno, zda jsme zaměstnanci, nebo vyžadujeme oddlužení OSVČ. Je tedy třeba říci, že pokud jsme běžným živnostníkem a podnikáme sami na sebe, jsme stále fyzickou osobou, která si požádat o insolvenci může. Pokud však vlastníme společnost s ručením omezením či jinou firmu, je třeba postupovat podle zákonů insolvenčních.

O oddlužení nemusíme žádat jenom sami za sebe

Mnoho lidí si také myslí, že třeba oddlužení nemovitosti, ale i další formy eliminace dluhů mohou být určeny výhradně osobám, které si o oddlužnění požádají samostatně. Je to dáno hlavně tím, že samostatných žadatelů je stále velké množství. Současný přístup našeho státu k řešení dluhů svých občanů však umožní i to, aby byly oddluženy manželské páry. Svou žádost lze tedy podat kolektivně se svým manželem, stejně jako manželkou. Nejenom, že je to spojeno s mnohem jednodušší administrativou, ale může to být spojeno samozřejmě také s tím, máme větší šanci na výsledné schválení. A i to je přirozeně velké plus.

Aktuální insolvence a způsob oddlužnění umožní vyřešit i dluhy z podnikání

To, že můžeme žádat jenom jako fyzická osoba, to samozřejmě platí. Zároveň ale musíme dodat to, že aktuální insolvence a způsob oddlužnění jsou spojeny i s možností řešit naše podnikatelské dluhy. Je však třeba nejprve vše řešit v rámci firmy a teprve poté, co se závazky převedou na naši osobu, může být využita kalkulačka oddlužení, která nám spočítá, jak na to. Dá se tedy jasně říci, že i když musíme být fyzickou osobou, nemusí to být primárně jenom naše soukromé dluhy, které lze tímto způsobem eliminovat. A to je určitě velké plus pro mnoho podnikatelů.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Chcete být informováni
o nových slevách?

odhlásit z odběru

Často hledáte