V zimě lidem BMI kalkulačka ukazuje přírůstky na váze. Proč? Může za to mnoho jídla

06.12.2018

V živočišné říši není nic výjimečného, že se zvířata připravují na zimu tím, že mají větší tukové zásoby. Jak proto, aby byla chráněna před mrazem, tak proto, aby měla z čeho čerpat energii. Podobně může fungovat i lidské tělo. Mnoho lidí to potvrzuje. Důvodem však není jenom zima jako taková. Na vině jsou i akční letáky. Lidé nakoupí hodně potravin a logicky je následně jedí. A potom zjišťují, že tloustnou. Pokud sledujete letákové akce, je třeba nakupovat a jíst s rozmyslem.

V zimě lidem BMI kalkulačka ukazuje přírůstky na váze. Proč? Může za to mnoho jídla

(Foto - zdroj: shutterstock.com)

Chcete, aby vás BMI kalkulačka nevystrašila? Nakupujte v akcích jenom to, co sníte

První naše rada je jasná. Nepřejídat se. To je základ, pokud je vaším cílem jak hubnutí, tak i udržení váhy. BMI kalkulačka vám přesně řekne, jak na tom aktuálně jste a co byste měli dělat. A jakou roli má ve všem třeba populární Kaufland, do kterého se chystáte na velký nákup? Celkem velkou. Obchod nabízí poměrně vysoké slevy a tak mnohdy neodoláte a nakoupíte větší množství potravin. Tím že je sníte nastává problém. Když už na nákupy jedete, snažte se nakoupit jenom tolik, co odpovídá běžnému příjmu. Pokud jezdíte pravidelně, kupte jídlo jenom na dané období. Pro vaši váhu je to nejlepší.

Abyste BMI index udrželi, koupené potraviny zpracujte a uchovejte

Co když má Billa, nebo jiný obchod slevy, kterým neodoláte? Potom se snažte jídlo správně zpracovat. Nejhorší je, když se blíží doba spotřeby a vy chcete vše na poslední chvíli sníst. Toto není dieta, ale obžerství. A váš BMI index to jenom potvrdí. Když už nakoupíte více jídla, zpracujte ho. Můžete ho například zavařit, stejně jako ho můžete uskladnit v mrazáku. Vytvořte odpovídající porce a máte zásobu jídla na několik dní i týdnů dopředu. A to v množství, které je pro vás správné. Výsledkem bude, že využijete slevové akce tak, jak máte. Nakoupíte za výhodnou cenu, ale stravovat se budete tak, jako doposud. Tedy střídmě.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nejprodávanější pobyty

Mohlo by Vás zajímat

Chcete být informováni
o nových slevách?

odhlásit z odběru

Často hledáte