Jaký je nejlepší sport při hubnutí? Podívejte se

28.10.2019

Máte v plánu redukovat svou váhu? V první řadě je třeba změnit stravování. Jako dobrá volba se jeví populární ketonová dieta, která však není jedinou možností, kterou doporučuje i lecjaký výživový poradce. Spolu s dietou je třeba myslet i na vhodnou sportovní aktivitu. Jaký sport je nejlepší? Podívejte se.

Jaký je nejlepší sport při hubnutí? Podívejte se

(Foto - zdroj: shutterstock.com)

Aerobní cvičení jako velký hit

To je ideální ve chvíli, pokud je vaším cílem spalovat přebytečné kilogramy komplexně, z celého těla. Aerobní cvičení je někdy nazýváno i jako kardio a jeho pravidla jsou velmi jednoduchá. Cílem je především zatížit tělo tak, aby mu výrazně stoupl tep. Čím déle bude takto udržován, tím lépe. Díky tomu se tělu také výrazně zrychlí metabolismus což povede k tomu, že tuky budou spalovány velmi rychle. Ideálním volbou je aerobik, Zumba, běhání, jízda na kole, nebo třeba plavání.

Posilování jako cesta k vyrýsované postavě

Co když máte problém s některými partiemi a chcete své tělo už spíše vyrýsovat, jelikož mnoho kilogramů zmizelo díky aerobní aktivitě? Potom je nejlepší posilování. Samozřejmě nemusíte sázet loterii Sportka, abyste vyhráli peníze na zařízení vlastní posilovny u vás doma. Kvalitních fitness center najdete i ve svém okolí jistě více než dost. Tam stačí chodit a posilovat ty partie, kde chcete výrazně zvýšit svalovou hmotu.

Vhodná je kombinace obou možností

Vhodnou sportovní aktivitou při hubnutí je také kombinace obou možností. Jde o návštěvu posilovny, kde však nebudete cvičit jednu konkrétní partii, ale zaměříte se na takzvaný kruhový trénink. Ten nabízí třeba populární fitness pro ženy. Budete zvedat nižší váhy ve více sériích, což povede k zahřátí a namáhání svalů a také ke zvýšení vaší tepové frekvence. A výsledek? Posílíte svaly, zaměříte se na problémové partie a efektivně spálíte tukové zásoby. Ideální pro toho, kdo nechce jenom nabírat, ale zároveň už tuku nemá až tak moc.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nejprodávanější pobyty

Mohlo by Vás zajímat

Chcete být informováni
o nových slevách?

odhlásit z odběru

Často hledáte