Insolvence je vhodná pro zaměstnance i živnostníky

19.07.2016

Při vysvětlování toho, co je insolvence, se musíme dotknout i důležitého faktu – komu je určena. Dnes platí, že je insolvence určena výhradně fyzickým osobám, které by nejlépe měli mít i dostatečný příjem.

Insolvence je vhodná pro zaměstnance i živnostníky

(Foto - zdroj: shutterstock.com)

Co už však nijak zvlášť rozlišeno není, to je fakt spojený s tím, zda se nutně musí jednat o živnostníky, nebo zaměstnance. Dnes se totiž mohou jednoduše oddlužit obě skupiny těchto lidí. Navíc registr dlužníků insolvence a jeho zápis do něho je spojený jak s žádostmi, které si lidé podají samostatně, tak samozřejmě také s žádostmi, u kterých si žádáme jako manželé – tedy ve dvou.

Insolvence zaměstnanců je nejběžnější

Je jasné, že jsou to především lidé zaměstnaní, kteří si o oddlužení touto cestou požádají. Pro ně je připravena i kalkulačka insolvence, která jim může vcelku jednoduše, lehce a rychle ukázat to, jak na tom jsou a jak na tom budou. Může jim ukázat třeba to, kolik budou v rámci insolvence splácet, nebo kolik dluhů jim může být definitivně odpuštěno. Také platí, že právě u zaměstnanců je snadněji splněna jedna z hlavních podmínek. A to taková, že se musí jednat o dluhy, které nenapácháme vlastní vinou, ale spíše negativními kroky, které souvisí s naším životem.

Insolvence fyzických osob je spojena i s podnikateli

Mohou to být jak majitelé firem, tak i živnostníci. I u nich samozřejmě platí to, že by měli primárně řešit své osobní dluhy. Na druhou stranu je třeba dodat, že insolvence fyzických osob dokáže eliminovat i ty podnikatelské. Stačí jenom dodržet několik správných postupů. Naše dluhy tam musíme nejprve vyřešit v rámci firmy a teprve ty, co zbývají, jsou převedeny na naši osobu. A právě zde už může pomoci náš stát, kdy v rámci sledování insolvence hlídá, zda vše splácíme tak, jak skutečně máme. A pokud ano, můžeme vyjít z celého postupu s čistým štítem. A to je cíl každého z nás.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nejprodávanější pobyty

Mohlo by Vás zajímat

Chcete být informováni
o nových slevách?

odhlásit z odběru

Často hledáte