Nejenom letáky přinášejí slevu. Slevy na daních vám ukáže výpočet čisté mzdy

03.04.2019

Šetřit je v dnešní době, věc, kterou by měl praktikovat každý. Proč? Jelikož z výplaty může zůstat podstatně větší suma, než při rozhazovačném stylu života. V první řadě pomáhají šetřit letáky. Tedy slevové akce.

Nejenom letáky přinášejí slevu. Slevy na daních vám ukáže výpočet čisté mzdy

(Foto - zdroj: shutterstock.com)

Nakoupit akční zboží znamená, že za pravidelný nákup lze utratit i o desítky procent méně. To už je dobrý důvod, proč je využít. Nejde ale o jediné slevy, které se našeho života týkají.

Výpočet čisté mzdy vám ukáže, jak velké mohou být slevy na dani

Jak velké jsou slevy v letácích, u konkrétního zboží, to vidíte na první pohled. Kolik však můžete ušetřit na daních, to už letmým pohledem nezjistíte. Přitom i zde vás mohou čekat zajímavé slevy. Prozradí vám je výpočet čisté mzdy. Online kalkulačka, která je dobrým pomocníkem pro toho, kdo chce vědět, kolik má v zaměstnání reálně brát. Kromě výpočtu dané částky zjistí i to, kolik se musí platit státu. Nejsou to nijak malé peníze. A právě slevy na dani jsou možností, jak může více peněz získat v kapse běžného občana. Za měsíc, a samozřejmě i za celý rok už to může dělat pořádnou sumu. Zvlášť, když se i správně nakupuje v supermarketech.

Čistá mzda vzniká ze mzdy hrubé, která se uvádí skoro všude

Když se rozhlédnete po pracovních nabídkách, nebo se podíváte do své pracovní smlouvy, uvidíte zde poměrně zajímavou sumu. Nutno ale říci, že je to hrubá mzda. K ní je něco přičteno, z toho je následně zase odečteno a výsledkem je čistá mzda. Když člověk vidí, kolik si vezme z výplaty stát, nevěří vlastním očím. Jakousi kompenzací pro občana tu však jsou slevy na dani. Ty mohou činit desítky i stovky tisíc za jeden kalendářní rok. Přičtěte k tomu tisíce i desítky tisíc za ušetřené roční nákupy díky akčním letákům, a máte sumu, která už může být zajímavá. Zvláště dnes, v době různých půjček a hypoték, jsou vlastní finanční úspory něco, co je velmi ceněno.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Nejprodávanější pobyty

Mohlo by Vás zajímat

Chcete být informováni
o nových slevách?

odhlásit z odběru

Často hledáte